Czy obroża dla małego pas jest niezbędna?

Obroża dla psa — umożliwi zaczepienie smyczy, identyfikatora zwierzaka czy breloka potwierdzającego szczepienie przeciw wściekliźnie. Jest też pierwszą oznaką, że zgubiony piesek ma swojego właściciela, za którym na pewno tęskni.

Obroża dla małego psa

Nie ma w Polsce obowiązku noszenia przez psa obroży. Gminne przepisy ewentualnie określają gdzie na ich terenie i czy pies ma mieć kaganiec, smycz, a może obie te rzeczy naraz. O obroży jest cisza, ale pomimo tego wiele osób na nią się decyduje. Ułatwi ona chodzenie z pieskiem na smyczy, pozwoli zaczepić identyfikator psa z naszym numerem telefonu czy zawieszkę informującą o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie.

Niestety często bez choćby obroży poruszają się małe pieski, a to duży błąd. Zwłaszcza, w sytuacji gdy się zgubią. Obroża jest pierwszym sygnałem, oznaczającym, że piesek ma swojego właściciela. Dlatego obroża dla małego psa powinna być niezbędnym elementem każdego spaceru z czworonogiem. 

Obroża dla psa w każdym rozmiarze

Dostępnych jest wiele obroży dla psów, także tych małych ras czy nawet ras miniaturowych. Różnorodność materiałów, kolorów, wzorów czy stylu obroży, pozwoli trafić w gusta każdego właściciela pieska. Wydatek też do największych nie należy, ceny obroży dla małego psa zaczynają się od kilku czy kilkunastu złotych.